Vēlaties būt neaizvietojami, vajag pastāvīgi mainīties!

Sāksim Jauno gadu, efektivizējot uzņēmējdarbību ar jaunu robotu paaudzi!

2019-01-30

Kolaboratyvūs robotai UR 3Šodien nebūs nekāds pārsteigums rūpnīcā ieraudzīt robotizētu ražošanas līniju. Nedaudz vairāk pārsteidz rūpnieciskie roboti, kas ielej kafiju vai spēlē dažādus mūzikas instrumentus. Neticat? Apmeklējiet KUKA YouTube kanālu :)

Šīs netipiskās izmantošanas jomas patiesi atspoguļo mūsu pašu nepieciešamību “socializēt” robotus un dot tiem iespēju strādāt kopā ar mums vienā vidē. Iespējams, pasaulē slavenākais “sociālo” jeb, ierastāk, – kolaboratīvo robotu ražotājs Universal Robots (Dānija) var tikt dēvēts par ekspertu šajā nozarē. Jums, visticamāk, jau ir zināmi UR3, UR5 un UR10 robotu modeļi, taču pilnībai robežu nav. Šodien Universal Robots iepazīstina ar jauno “e-series” robotu grupu.

 

Robotu funkcionalitāte un izskats nav ievērojami mainījušies, taču ir parādījušās jaunas funkcionalitātes. Būtiska atšķirība – četras reizes ātrāka iekšējā komunikācija, kas nosaka augstāku robota precizitāti. Vēl viens ļoti svarīgs jaunums – robota pēdējā asī iebūvētais spēka sensors, kas ļauj ieprogrammēt izvēlēto operāciju ļoti precīzi un jutīgi: robots “jūt”, ar cik lielu spēku tas pieskaras produkta virsmai. Robots kļūst ļoti jutīgs un kolaboratīvs gan attiecībā uz cilvēku, gan produkciju. Programmēšanas vide ir vēl vairāk vienkāršota. Tas atvieglo un paātrina robota programmēšanu un vadību. Iepriekšējo UR3, UR5 un UR10 robotu modeļu ražošana un uzturēšana netiks apturēta. Arī turpmāk tie tiks uzturēti un ražoti.

Plašāk…

KUKA LBR iisy

 

Jaunums KUKA sortimentā – jauna kolaboratīvo robotu sērija LBR iisy. Tā ir iepriekšējās KUKA iwa sērijas “vienkāršojums”. KUKA iwa bija sarežģīts un diezgan dārgs robots, tāpēc KUKA, ņemot vērā tirgus vajadzības, sāka ražot krietni vienkāršāku un ievērojami lētāku robotu sēriju – LBR iisy. Pagaidām tas ir viena modeļa robots, kura celtspēja ir 3 kg, bet aizsniedzamība – 600 mm, robota programmēšanas vides pamatā ir Java programmēšanas pakete. Šis robots ir ļoti jutīgs, tāpēc ir īpaši drošs darbam vienā vidē ar cilvēku. Katrai no sešām robota asīm ir pa atsevišķam spēka (force) sensoram, kurš ļauj radīt īpaši jutīgu robotu, kurš jūt pat vissīkākos pieskārienus. KUKA plāno izdot arī “kobotus” ar augstāku celtspēju un pieejamību.

Plašāk…

KONTAKTI

LATVIJA

TECHVITAS, SIA
38 Daugavas Street, Marupe,
Marupes nov., LV-2167
+371 22 325 004,
+371 29 847 378
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

TechVitas © 2013